Fotogalerie Jazz in Písek 2020

Jazz in Písek 2020

4. ročník jazzového festivalu Jazz in Písek se konal v pátek 7. srpna na zahradě Kulturního domu.

Na letním podvečeru s jazzovou atmosférou vystoupili:

17:00 Výborný Trio (Cz)

Jiří Výborný je ostřílený baskytarista a ukulelista, který si k sobě přizval skvělého hammondistu a klávesáka Radima Sládka a úžasného bubeníka Matěje Diviše, a společně založili Výborný trio. Hrají melodické písně světových baskytaristů, ale i funky, jazz a latinsko-americké rytmy.

18:00 Adriano Trindade (Brazil)

Adriano Trindade pochází z brazilského města Porto Alegre a je jeden z nejuznávanějších současných interpretů. Jedná se o skvělého muzikanta, který se účastnil významných festivalů v Evropě a hrál v renomovaných jazzových klubech. Koncertoval v padesáti čtyřech zemích světa, jeho poslední, pátá deska nazvaná Balancando Jazz je k dispozici na čtyřiapadesáti digitálních platformách ve světě a v Čechách také natočil dvě živá alba. Instrumentální zdatnost, energie a celková sehranost je na opravdu vysoké úrovni. Brazilský jazzový zpěvák, dnes žijící v Berlíně, je také kytarista a skladatel a je považovaný za zakladatele samba rocku v Novém Zélandu, kde několik let žil. Užít jste si mohli brazilské rytmy a strhující jazzová sóla v jeho fantastickém podání.

19:00 Bluesand (Cz)

O velmi dobrý hudební zážitek se postaralo seskupení muzikantů, kteří se orientují na blues, funk, jazzrock a swing. 

20:30 Mar Vilaseca Quartet (Cat/ Cz/ Sk)

Mar Vilaseca je talentovaná charismatická zpěvačka z Barcelony, která perfektně ovládá disciplínu zvanou scat. Publikum také umí učarovat svým sametovým hlasem a přes svůj mladý věk se již stala etablovanou zpěvačkou nejen na katalánské a španělské jazzové scéně. Na svém kontě má stovky koncertů po celém světě nebo Festival de Jazz de Bogotá (Colombia). V současné době studuje jazzový zpěv na prestižní Juilliard School v New Yorku a spolupracuje s předními hráči španělské a americké scény. Mezi ně patří její otec Jaume Vilaseca, Horacio Fumero, Taber Gable nebo Jonathan Barber. Mar Vilaseca do Písku přiveze autorskou hudbu ze svého debutového alba Find the Way, jehož leitmotivem je hledání lásky a štěstí. V rámci česko-slovenské tour spojila síly s předním českým trumpetistou mladé generace Jiřím Kotačou, s nímž již v minulosti spolupracovala v rámci big bandu Cotatcha Orchestra a také ve svém kvartetu. Tento tandem doplnilo ostřílené duo slovenského kontrabasisty Petera Kormana a českého bubeníka Marka Urbánka.

Zpět na historii