Fotogalerie Jazz in Písek 2018

Jazz in Písek 2018

V pátek 3. srpna se uskutečnil v Palackého sadech v Písku již druhý ročník mezinárodního jazzového festivalu pod širým nebem JAZZ IN PÍSEK.

Festival zahájila slovenská multižánrová zpěvačka žijící v Praze, Sisa Fehérová s kvartetem Fehero Rocher.

Dalším interpretem, který se v Písku představil, byla osobnost tuzemské jazzové scény Štěpán Markovič. Během své hudební kariéry doprovázel celou řadu českých a zahraničních hvězd, mimo jiné také účinkoval s Ray Charlesem a Lizou Minnelli. Jeho spojení s funky kapelou Gipsy Groove dokazuje excelentní cit tohoto hudebníka pro spojení rozdílných žánrů. Kapelu Gipsy Groove tvoří hudebníci, kteří nadchli posluchače například jako předkapela legendy Jamese Browna či Gipsy Kings.

Jazzový festival přivítal i zahraniční hvězdu - výjimečného zpěváka a virtuózního hráče na basovou kytaru Fernanda Saunderse. Tento americký zpěvák, skladatel, kytarista a producent v jedné osobě, se proslavil zejména jako člen doprovodné skupiny Lou Reeda. V minulosti nahrával a vystupoval s takovými hvězdami jako Eric Clapton, Joan Baez, Jeff Beck, Jimmy Page, John McLaughlin, The Mahavishnu Orchestra, Marianne Faithfull, Steve Winwood, Jan Hammer a další.

Na závěr festivalu vystoupil mladý progresivní hudební skladatel Igor Ochepovsky se svým programem Ochepovsky Project. Sám umělec charakterizuje svoji tvorbu jako fusion s vlivy vážné hudby, jazzu, groovu a moderních zvuků. Je držitelem mnoha ocenění. 

J

Zpět na historii