Fotogalerie Jazz in Písek 2017

Jazz in Písek 2017

Mezinárodní jednodenní festival jazzové hudby se uskutečnil 4. srpna 2017 pod širým nebem v Palackého sadech v Písku.

Hlavním hostem večera byl Nat Osborn Band z New Yorku, který představil repertoár založený na mixu „old-school“ z dob éry Gershwina podané v moderním podání a dalších vlivů od funku, jazzu až po indie-rock.

V programu vystoupily i další skvělé kapely.

Mezi české jazzmeny se zařadí Pavel J. Ryba @ The Fish Men s kapelou ve složení Pavel J. Ryba, Petr Valášek, Tomáš Křemenák a Jiří Kollman. Show mimořádně technicky disponovaný baskytaristy, o kterém hovoří s uznáním muzikanti a posluchači na celém světě. „O jeho kvalitě svědčí i přehled Rybovy koncertní dráhy od Evropy přes Rusko až po USA, Argentinu, Chile… a také skutečnost, že jeho alba recenzují i zahraniční jazzové časopisy, což se podařilo jen málu z našich jazzmanů“

Mladé české jazzmany na festivalu Jazz in Písek reprezentovalo uskupení Výborný Trio ve složení Jiří Výborný, Radim Sládek a Matěj Diviš. Jiří Výborný je ostřílený baskytarista a ukulelista, který si k sobě přizval skvělého hammondistu a klávesáka Radima Sládka a úžasného bubeníka Matěje Diviše. Hrají převážně melodické písně světových baskytaristů, ale i funky, jazz a latinsko-americké rytmy.

V rámci doprovodného programu Jazz in Písek jste mohli navštívit od 17.00 koncert Jakuba Zomera a pak Srnkovy filmové melodie v domu U Slona.

Zpět na historii